Homeopatie

          Kde homeopatie pomáhá:

Homeopatická léčba může pomoci u chronických onemocnění jako jsou např. opakující se angíny, nachlazení, kožní problémy, astma, bolesti hlavy, únava, opakující se potíže urologické, gynekologické, zažívací, ale i s problémy ve sféře psychické, jako je nespavost, potíže, které přináší řešení obtížných životních situací v oblasti vztahů partnerských, pracovních, osobních. Jemně a rychle působí také u potíží akutních, jako jsou např. úrazy, chřipka, nevolnost z jídla, obtíže ze slunce atp.

Homeopatie je forma alternativní medicíny, která se snaží léčit celého člověka, ne jenom fyzické symptomy. Je založena na zásadě, že tělo a duch jsou navzájem spojeny natolik, že není možné léčit chorobu bez toho, aniž bychom porozuměli pacientově osobnosti. Homeopatické přípravky-léky, působí na organismus tím nejjemnějším způsobem a pokud jsou správně zvoleny, nenásilně a přirozeně mohou zlepšit či vyléčit akutní i chronické potíže.

Homeopatický lék je informace. K lepší představě uvedu jako příklad pc. V případě, že počítač je napaden virem, dostane program - antivirus, informaci a díky ní může nastartovat "sebeopravu".

Homeopatika se nepředepisují podle názvu nemoci či lokálního symptomu. Lék by měl být vždy doporučen na základě všech psychických a fyzických charakteristik konkrétního člověka v daném čase. Jak jsem již zmínila, vnímá a přistupuje k člověku jako k celku - individualizuje. Při výběru toho nejvhodnějšího léku se používá tzv. zákon podobnosti - similia similibus curentur - podobné je léčeno podobným.

VÍCE o metodě nejdete v hlavním menu v záložce pod homeopatií.